Pamietaj-aby-obracac-opony-w-samochodzie-elektrycznym

Opony bez kolców zapewniają najlepszy stosunek bezpieczeństwa i wygody

opony

Ponieważ zbliża się zima i musisz zmienić opony zimowe, aby zapewnić bezpieczną jazdę zimą, masz kilka opcji opon. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której nie ma śniegu, możesz oczywiście kontynuować jazdę na oponach letnich. Jednak w większości obszarów występują pewne warunki zimowe w okresie zimowym, od kilku miesięcy właściwej zimy do w niektórych przypadkach tylko krótkich okresów śniegu, który pojawia się i topnieje kilka dni później.

Jeśli masz dobre zimy, najlepiej jest zawsze zmienić opony na zimowe, w których masz opony z kolcami i bez kolców. Opony z kolcami są zabronione w Niemczech i Polsce. Mają też pewne ograniczenia związane z czasem ich użytkowania. Jeśli mieszkasz w jednym z tych krajów lub planujesz je odwiedzić lub przejechać przez nie w sezonie zimowym, musisz mieć opony bez kolców. Opony bez kolców mogą być używane we wszystkich krajach i zapewniają prawie taką samą przyczepność na twardym, ubitym śniegu i lodzie, jak również na śniegu. Nie ma ograniczeń dat związanych z oponami bez kolców, więc można je założyć wcześniej, aby mieć pewność, że będziesz je mieć w swoim samochodzie, zanim spadnie śnieg.

Możesz także używać opon całorocznych z homologacją zimową, które mogą być używane przez cały rok i mogą być dobre na obszarach, które mają nieco bardziej nieregularne zimy, ale nadal chcesz mieć pewność, że możesz bezpiecznie korzystać z samochodu o każdej porze roku niezależnie od pogody. Dodają one zarówno wygody, jak i bezpieczeństwa w tych obszarach. Ponieważ jazda na oponach letnich w warunkach zimowych jest niebezpieczna, zapewni to, że można tego uniknąć. Musisz jednak obracać opony w ciągu roku, aby przedłużyć ich żywotność.

Więcej informacji na temat opon bez kolców można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl