Nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou vaše současné zimní pneumatiky v dobrém stavu

Nyní, když přichází zimní podmínky, nestačí, že jste stihli přezout pneumatiky na zimní, abyste byli připraveni na zimu. Musíte zkontrolovat a ujistit se, že zimní pneumatiky, které jste namontovali, jsou v dobrém stavu. Zimní podmínky jsou tak náročné na řízení, že musíte ze svých pneumatik dostat co nejlepší výkon. U pneumatik je několik klíčových položek: běhoun musí být hluboký více než 4 mm; tlak v pneumatikách by měl odpovídat doporučení v příručce k vozidlu. Kromě toho by pneumatiky neměly mít žádné zářezy nebo poškození způsobené obrubníky nebo jinými ostrými předměty.

Pokud používáte pneumatiky s hroty jako zimní pneumatiky, měli byste zkontrolovat, zda hroty stále vypadají dobře a zda jste jich neztratili příliš mnoho. Hustota hrotů mezi pneumatikami by neměla být větší než 25 %. Pokud si nejste jisti, mohlo by stát za to zajet do pneuservisu, aby vám pneumatiky zkontrolovali, zda jsou pneumatiky stále bezpečné pro jízdu v zimě. Pneumatiky s hroty vytvářejí mimořádnou přilnavost na ledu pomocí hrotů, kde pneumatiky bez hrotů místo toho využívají přilnavé částice a inovace v běhounu. Pneumatika bez hrotů má tendenci fungovat na ledu hůře než pneumatika s hroty. Když mají pneumatiky s hroty všechny své původní hroty, pneumatika s hroty lépe přilne k ledu a udusanému sněhu.

Kontrola hloubky dezénu je také důležitá a výměna za novou sadu, když dosáhnete hloubky dezénu 4 mm a otočte pneumatiky, jakmile zjistíte rozdíl v hloubce větší než 2-3 mm mezi přední a zadní sadou. Podobná hloubka dezénu ve všech čtyřech polohách zajišťuje, že budete mít podobnou přilnavost, a tudíž vyvážený a stabilní zážitek z jízdy. Nechcete, aby se vaše vozidlo chovalo nevyváženě a nedotáčivé nebo přetáčivé, jakmile se pokusíte s vozidlem manévrovat.

Pokud pneumatiky nejsou v dobrém stavu, můžete stále věřit, že jsou to dobré a bezpečné pneumatiky, zatímco realita může být zcela jiná. Když vám autoservis vymění pneumatiky, zkontrolují pneumatiky před jejich montáží; pokud si je namontujete sami, nezískáte bezplatné hodnocení stavu pneumatik. Také dbají na správné otáčení pneumatik a zajišťují, že na nich nejsou žádná viditelná poškození.

Tlak v pneumatikách ovlivňuje valivý odpor pneumatik, takže pokud máte nízký tlak v pneumatikách, bude odpor vyšší. Vysoká odolnost způsobuje rychlejší opotřebení pneumatik a má dopad na spotřebu paliva automobilu, takže je vyšší a jízda je dražší. Bude také ovlivněn výkon vašich pneumatik, a pokud je tlak v pneumatikách příliš nízký, můžete mít pocit, že máte prázdnou pneumatiku. Kontrola tlaku v pneumatikách by proto měla být součástí vaší rutiny, když i tak zastavíte na čerpací stanici.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/