Vaše zimní pneumatiky by měly být schváleny pro zimní provoz

zimní pneumatiky

Pokud plánujete používat své vozidlo, budete muset mít pneumatiky schválené na zimu. Ujistěte se, že pneumatiky, které máte, jsou schváleny pro zimní provoz. Pokud jde o zimní pneumatiky, ty budou samozřejmě vždy schváleny, nebo by alespoň měly být, pokud se prodávají jako zimní pneumatiky. To není vždy pravda pro pneumatiky do každého počasí nebo jiný typ pneumatik, který je univerzálnější. Můžete se zmást a věřit, že pneumatiky jsou schváleny pro zimní období, ale není tomu tak. Je proto důležité, abyste si zkontrolovali, zda jsou vaše pneumatiky schválené pro zimní provoz a zda mají na bočnici pneumatik alpský symbol (3PMSF).

Celoroční pneumatiky dostupné v Severní Americe zní, jako by byly použitelné během zimní sezóny, ale není tomu tak. Celoroční pneumatiky jsou letní, protože zvládají všechna roční období kromě zimní. Zde byste místo toho měli používat zimní pneumatiky schválené do každého počasí nebo jak se jim také říká celoroční pneumatiky.

V Německu a Polsku není povoleno použití pneumatik s hroty a pravděpodobně budete chtít používat pneumatiky, které byly vyvinuty pro středoevropské podmínky a také umožňují vysokou rychlost na dálnicích v zimním období, kdy povětrnostní podmínky umožňují vyšší rychlosti. Tyto země také nemůžete překročit nebo je navštívit s pneumatikami s hroty na vozidle.

Pokud jsou celoroční pneumatiky zde v Evropě schváleny pro zimní použití, lze je používat za jakýchkoli povětrnostních podmínek a na předpověď počasí můžete zapomenout. Tyto pneumatiky můžete používat po celý rok nebo je používat pouze na chladnější období a poté na letní pneumatiky v opravdu teplém období. Výhodou tohoto postupu je, že můžete mít velmi dobrý výkon v létě, protože letní pneumatiky mohou poskytnout lepší výkon během teplých a horkých dnů. To by mohlo být zajímavé, pokud máte vysoce výkonný vůz.

View more presentations on SharePresentation

Celoroční pneumatiky se postarají o to, abyste byli stále v bezpečí v nepředvídatelném období, kdy se počasí může rychle změnit a dobré počasí se může rychle změnit ve špatné. Pokud žijete v oblasti, která bude mít téměř zaručeně dlouhou zimu, nedává to smysl. Zde je pro vás lepší, než přezouvat na sadu vyhrazených zimních pneumatik a poté je střídat s vysoce výkonnými letními pneumatikami, abyste získali nejlepší výkon po celý rok.

Často záleží na vašich osobních preferencích, jaký typ pneumatik chcete a kde žijete. Je důležité, abyste v zimních podmínkách měli pneumatiky schválené pro zimu a abyste neohrozili svůj život tím, že se budete snažit jezdit v zimních podmínkách s pneumatikami, které pro tyto podmínky nejsou schváleny. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě, a pokud chcete spojit bezpečnost s nejlepším výkonem, měli byste během roku měnit pneumatiky, abyste toho dosáhli.

Více informací o pneumatikách, které jsou oficiálně schváleny pro zimní použití, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/