Výměna pneumatik na podzim

pneumatiky

Pokud jedete se sadou pneumatik, se kterými bylo zakoupeno vaše auto, jedná se pravděpodobně o letní pneumatiky. Pokud plánujete jezdit i v zimě, musíte si také pořídit sadu zimních pneumatik na zimní sezónu. V závislosti na povětrnostních podmínkách ve vaší oblasti možná budete chtít zvolit pneumatiky s hroty nebo pneumatiky s hroty. Obě tyto zimní pneumatiky jsou skvělé pro zimní podmínky. Jen se ujistěte, že ty, které kupujete, mají symbol sněhové vločky, který označuje, že byly testovány a schváleny pro jízdu v zimě. Místní zákony a předpisy s největší pravděpodobností stanoví, v jakém období musíte mít na autě namontované zimní pneumatiky. Pokud je nemáte, můžete dostat pokutu, ale co je důležitější, riskujete své vlastní i život ostatních jízdou s pneumatikami, které v zásadě nebudou mít v ledových podmínkách žádnou přilnavost.

Tvrdil bych, že pokud máte ve své oblasti pravidelně extrémní zimní podmínky s velkým množstvím ledu, potřebujete zimu s hroty. Pokud žijete ve městě nebo oblasti s menším množstvím ledu, potřebujete pneumatiku, abyste se v chladném počasí dobře ovládali. Během zimních teplot letní pneumatika vůbec nefunguje, protože guma v nich ztvrdne a nebude se moci přizpůsobit povrchu vozovky. To znamená, že v zásadě nemají přilnavost. Potřebujete tedy pneumatiku, která bude mít přilnavost a bude dobře fungovat na sněhu a ledu, pokud tomu budete čelit.

Pokud používáte servisní stanici a k ​​uskladnění pneumatik využíváte jejich sklad pneumatik, bývá výměna pneumatik zcela bezbolestná; největší výzvou je, kdy se změnit. Nechcete riskovat, že se změníte příliš pozdě, což je problém, protože lidé jsou příchodem zimy čas od času překvapeni.

Na konci dne by bezpečnost měla být klíčovým faktorem při výběru pneumatik, které si vyberete. Klíčem je vysoce kvalitní pneumatika a poté zadaný typ pneumatiky. Máte možnost vybrat si pneumatiku s hroty nebo bez hrotů, podle toho, čemu dáváte přednost. Obecně jsou hroty lepší na ledu, zatímco oba jsou velmi dobří v zimních podmínkách, dokonce i v extrémních zimních podmínkách. S vysoce kvalitní zimní pneumatikou budete při jízdě na zimních površích v bezpečí.

Máte také možnost použít celoroční pneumatiky, což jsou pneumatiky, které lze použít jak v zimě, tak v létě. Jsou schváleny pro zimní období a jsou ideální volbou pro oblasti s nepředvídatelným počasím, kde by nemělo smysl střídat letní a zimní pneumatiky mezi ročními obdobími. V tomto případě budete mít pouze jednu sadu a nemusíte se starat o skladování pneumatik. Musíte však navštívit obchod s pneumatikami, aby byly pneumatiky otočeny; tím zajistíte, že můžete vyrovnat opotřebení předních a zadních pneumatik. Další informace o výměně pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/