Opony, które pozwalają na bezpieczną jazdę SUV-em przez cały rok

SUV opony na każdą pogodę

Kiedy lato dobiega końca i zaczynamy wkraczać w jesień, wielu musi zacząć myśleć o zmianie SUV opon letnich do SUV-ów na SUV opony zimowe do SUV-ów, aby mieć pewność, że ich SUV będzie tak bezpieczny, jak powinien. Jeśli jednak należysz do tych, którzy zdecydowali się na komplet opon do swojego SUV-a, SUV opony na każdą pogodę mogą być dobrym rozwiązaniem. Wtedy nie musisz się martwić o zmianę opon. Jest to przynajmniej prawdą, jeśli wybierzesz zestaw, który jest zatwierdzony do warunków zimowych i posiada 3 symbol PMSF.

Ten symbol gwarantuje, że opony zostały przetestowane i uzyskały certyfikat, że poradzą sobie w zimowych warunkach na śniegu i lodzie. Różni się to od oceny S + M, która pokazuje, że opony mają przyczepność na błocie i śniegu, ale niekoniecznie we wszystkich warunkach zimowych. Jeśli jeździsz w krajach, w których musisz mieć opony zimowe w sezonie zimowym, będą oni musieli mieć symbol 3 PMSF, aby być legalnym.

Opony na każdą pogodę mają również mieszankę gumową, która będzie miała odpowiednią miękkość w zakresie temperatur występującym zarówno latem, jak i zimą. Jest to bardzo ważne zarówno ze względu na zużycie, jak i przyczepność opon. Opony letnie mają bardzo małą przyczepność zimą, ze względu na to, że stają się bardzo twarde w niskich temperaturach, a opony zimowe zużywają się szybciej w wysokich temperaturach.

Zawsze lepiej będzie mieć dedykowane opony na poszczególne sezony, ale w zależności od regionu, w którym mieszkasz, możesz mieć bardziej rozmyte linie między sezonami i chcesz mieć pewność, że masz bezpieczne i niezawodne opony, na których możesz jeździć niezależnie od warunków atmosferycznych. W połączeniu z wygodą polegającą na tym, że nie musisz się martwić, kiedy zmienić opony, i masz dwa komplety opon.

Więcej informacji na temat opon SUV na każdą pogodę można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl