Nejlepší načasování pro výměnu pneumatik

Výměna pneumatik mezi letními a zimními je téměř umění, pokud jde o správné datum. Je dobré vědět, že je vždy lepší změnit příliš brzy proti příliš pozdě. Důvodem je, že s letními pneumatikami je nebezpečné jezdit, když teplota klesne pod nulu. Jak teplota klesá, některé z klíčových vlastností klesají, a protože pneumatika není optimalizována na minus stupně, gumová směs ztvrdne. Tvrdá pneumatika vám při řízení nedokáže zajistit potřebnou trakci a přilnavost. Pneumatika musí být měkká, aby byla guma vtlačena do dutin na povrchu vozovky a aby tak vytvářela vysoké tření.

Stále nechcete měnit pneumatiky příliš brzy, protože pokud jedete se zimními pneumatikami za teplých teplot, opotřebení bude vyšší. U pneumatik s hroty existují také zákony upravující data, od kdy nejdříve můžete mít pneumatiky s hroty. U pneumatik s hřeby neexistuje nejbližší datum. Data však uvádějí, od kterého data musíte mít na autě zimní pneumatiky, kde však bez zimních pneumatik nesmíte jezdit.

Nechcete riskovat rychlou změnu počasí a být chyceni na špatnou stranu, mít špatné pneumatiky a při změně na poslední chvíli jsou čerpací stanice vždy přepracovány dlouhými frontami. Vždy je lepší se změnit o něco dříve, abyste se nemuseli obávat, že riskujete svůj život při pokusu jet do práce nebo dokonce jen na servisní stanici, kde vám vymění pneumatiky.

Dokážete si asi představit, že jízda v zimních podmínkách se špatnými pneumatikami, které vám nedávají dostatečnou přilnavost a kontrolu, je spojena s velkým nebezpečím. Vždy je lepší nechat auto za sebou, než se snažit řídit. Nestaráte se jen o sebe a lidi ve svém voze; jsou to všichni ostatní v provozu, kteří se v čase nezměnili a pomáhají vytvářet chaos v provozu. Může se snadno stát, že do vašeho auta narazí jiné auto nebo velký nákladní vůz, protože nejsou schopni zastavit své vozidlo na křižovatkách, kde může velmi klouzat.

Jak se blíží zima, měli byste již nyní zvážit, kdy se chystáte přezout na zimní pneumatiky, abyste se vyhnuli situaci, kdy by bylo řízení nebezpečné. Vždy dávejte přednost včasným změnám a také tomu, abyste se ujistili, že zimní pneumatiky, které namontujete na auto, jsou v dobrém stavu a že zvládnou celou zimní sezónu. Pokud vypadají, že nemohou vydržet celou zimní sezónu, mohlo by být lepší už nyní investovat do nové sady pneumatik, které zajistí lepší bezpečnost a ušetří vám starosti s nákupem nové sady uprostřed zimy .

Další informace o přezutí na zimní pneumatiky naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/