Vzhledem k tomu, že více lidí kupuje ekologická auta, měla by se věnovat pozornost pneumatikám

letních pneumatik

Jak se zpřísňují předpisy, došlo k drastickému posunu směrem k elektromobilům a hybridům. Norsko prohlásilo, že v roce 2025 zakáže prodej benzinových a naftových automobilů. Tržní podíl elektromobilů je nyní již více než 50% a nárůst se zvyšuje, protože do roku 2025 nezbývá mnoho let. Aby se zvýšila ekologičnost, měla by se pozornost zaměřit také na pneumatiky. Pneumatiky by měly být vyráběny ekologičtěji s použitím méně toxických přísad a ekologickým způsobem. Pneumatiky by také měly mít nižší valivý odpor, což povede k delší vzdálenosti, kterou je možné ujet při každém nabití, a vy tak ušetříte elektřinu. Pneumatiky se také méně opotřebovávají při jízdě, takže nebudete muset pneumatiky tak často vyměňovat a vytvářet více odpadu z pneumatik. Výměna pneumatik může být z dlouhodobého hlediska také docela nákladná.

Pneumatiky, které by měly být použity pro elektrická vozidla, musí mít vlastnosti, které odpovídají požadavkům těchto vozidel a které mají vyšší hmotnost díky bateriovým sadám. Točivý moment je také vyšší, pokud máte elektrický motor, takže míra opotřebení bude vyšší, pokud pneumatiky nejsou vyrobeny ze správné gumové směsi odolné proti opotřebení. Proto je třeba zajistit, aby pneumatiky, které vyberete, byly doporučeny pro použití na těchto vozidlech. Pokud nevíte, měli byste se zeptat ve svém obchodě s pneumatikami nebo poté vyhledat informace na internetu, kde najdete, které pneumatiky doporučují výrobci pneumatik pro elektrická vozidla.

Máte na mysli například některé výrobce pneumatik, kteří nyní uvádějí na trh pneumatiky vyrobené speciálně pro elektrická vozidla. Máte novou řadu zimních pneumatik od Nokian Tyres, kde mají speciální verzi své nové Nokian Hakkapeliitta 10, která má vlastní verzi pro elektrická vozidla s názvem Nokian Hakkapeliitta 10 EV. Ty byly optimalizovány tak, aby zajistily, že vaše elektrické vozidlo nebo hybrid zůstanou v bezpečí při jízdě v náročných zimních podmínkách. Čepy zvládnou vyšší točivý moment a pneumatiky nabízejí maximální pohodlí a bezpečnost při jízdě.

Údržba pneumatik je také stále důležitější, protože se budete muset postarat o to, aby se pneumatiky neopotřebovaly, abyste měli správný tlak v pneumatikách a abyste věděli, kdy je třeba pneumatiky otočit. Pneumatiky byste měli vždy otáčet, jakmile máte mezi předními a zadními pneumatikami větší rozdíl o 2–3 mm. Při řízení elektromobilu nebo hybridu budete možná muset při změně zimních a letních pneumatik otáčet pneumatiky častěji, než je obvyklé. Zajištění správného tlaku v pneumatikách zajistí, že pneumatiky vydrží déle, a také musíte od začátku investovat do prémiových pneumatik doporučených pro elektrická vozidla a hybridy.

Další informace o pneumatikách pro elektrická vozidla naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/