Správné rozměry pro osobní automobily a SUV

zimni pneumatiky

Rozměr pneumatiky je důležitý pro manipulaci s vozidlem. Provedení jakýchkoli změn ovlivní způsob zacházení s vozidlem v zatáčkách a může také ovlivnit čtení klíčových nástrojů, jako jsou počítadlo kilometrů a rychloměr. Tomu se určitě chcete vyhnout. Při nákupu nových pneumatik se ujistěte, že víte, jaké rozměry pneumatik vaše vozidlo vyžaduje. Informace najdete na bočnici svých současných pneumatik nebo poté v uživatelské příručce vozidla. Informace také najdete na internetu. Pokud z nějakého důvodu stále chcete změnit rozměr pneumatik, třeba za sportovnější profil, musíte zvětšit velikost ráfku. Než se vydáte touto cestou, promluvte si s odborníky v pneuservisu, zda najdete bezpečný způsob, jak to udělat.

Vaše SUV bude vyžadovat širší pneumatiky a ty také budou často většího rozměru, aby zvládly vyšší hmotnost. Musíte také zajistit, aby pneumatiky měly dostatečnou stabilitu, aby zvládly větší a vyšší vozidlo. Širší pneumatiky také umožňují lepší rozložení hmotnosti na větší plochu. Osobní automobily mají tendenci mít šířku od 205 mm do 225 mm a velikost ráfku 16-17, zatímco SUV budou mít šířku 215 až 275 mm a velikost ráfku až 20 palců.

Máte k dispozici celou řadu pneumatik jak pro letní, tak pro zimní pneumatiky v celé řadě rozměrů. Vždy byste měli být schopni najít správný rozměr pro vaše vozidlo. Pokud je váš obchod s pneumatikami nemá, podívejte se na internet nebo se obraťte na svého prodejce automobilů. Při hledání na internetu se vám bude lépe hledat možnost pneumatik, které hledáte, např. 205/55R16 zimní pneumatikynebo 215/65R16 zimní pneumatiky, kde si pak můžete vybrat z pneumatik, které odpovídají vašemu rozměru.

Při nákupu nových pneumatik si je stejně nasadíte na staré ráfky, takže budou muset dokonale zapadnout do vašich ráfků, aby byly použitelné. Nejlepším místem k nákupu pneumatik je často váš pneuservis, který má často širokou škálu pneumatik a může za vás rychle provést výměnu a staré pneumatiky recyklovat. Při nákupu nových pneumatik byste se měli vždy pokusit zakoupit celou sadu 4 pneumatik. Důvodem je to, že vozidlo funguje nejlépe, když máte stejnou přilnavost ve všech 4 místech. Pokud máte odlišnou přilnavost, může to vést k tomu, že se vozidlo bude chovat podivně v zatáčkách. Při zatáčení se může vozidlo přetáčet nebo nedotáčet, což by vám při jízdě mohlo způsobit problémy. Abyste zajistili rovnoměrné opotřebení všech pneumatik mezi zadními a předními pneumatikami, budete muset polohu pneumatik točit. To by mělo být provedeno, když si všimnete rozdílu 2-3 mm.

Další informace o různých možnostech pneumatik pro různé rozměry naleznete na: www.nokiantyres.cz