Při nákupu nových pneumatik využijte označení EU

celoročních pneumatik

Existuje mnoho zdrojů, kde můžete získat informace při výběru nových pneumatik. Postup pro pneumatiky trochu zjednodušili, protože na každou pneumatiku prodávanou v rámci EU přidali štítek pneumatiky EU. Štítek vám pomůže, abyste mohli snadno porovnat pneumatiky, pokud jde o hluk pneumatik, spotřebu paliva a přilnavost za mokra. Fungují skvěle, když porovnáváte letní pneumatiky, protože jsou testovány za těchto podmínek, ale u zimních pneumatik nemají takovou přilnavost na ledu nebo sněhu a valivý odpor se nedělá při zimních teplotách, takže nemusí být použitelné.

U zimních pneumatik nebo celoročních pneumatik, což jsou zimní schválené pneumatiky, které můžete používat po celý rok, budete muset najít příslušné informace prostřednictvím jiných zdrojů, jako jsou motoristické časopisy, internet, informační stránky výrobců pneumatik atd. Měli byste ujistěte se, že zkoušky pneumatik jsou prováděny objektivně a nikoli subjektivně. Není důvod zabývat se testy pneumatik, které neprovádějí velké motoristické časopisy ani velké automobilové organizace.

Než začnete hledat, musíte posoudit kritická výkonnostní kritéria svých pneumatik a to, kde a jak je budete používat. Pak budete nejlépe vědět, co hledat, a měli byste být schopni přijít s nejlepšími možnostmi pneumatik. Pokud plánujete nákup letních pneumatik, měli byste se mezi svými kandidáty rozhodnout podle štítku EU.

Když si vyberete mezi zimními pneumatikami, budete se muset rozhodnout mezi pneumatikami s hroty nebo bez pneumatik, pokud jsou pneumatiky s hroty povoleny. Máte také možnost zvolit si celoroční pneumatiky, pokud nemáte příliš drsné zimní podmínky nebo příliš dlouhé zimy. Pokud se rozhodnete pro pneumatiky s hroty, měli byste vědět, že na zledovatělých površích mají nejlepší výkon. Pokud máte pneumatiky bez hrotů, budou stejně dobré na zasněžených ulicích, i když máte rozbředlý sníh. S těmito pneumatikami máte také větší flexibilitu, protože vám umožňují delší používání.

Pokud máte elektrické vozidlo nebo hybrid, budete muset mít nízký valivý odpor a pneumatiky odolné proti opotřebení. Pokud máte SUV nebo jiné větší auto, budete potřebovat větší rozměr a širší pneumatiky, abyste zvládli vyšší hmotnost. Musíte získat správný rozměr pneumatik. Jinak můžete ovlivnit výkon a ovladatelnost vozidla a klíčové nástroje, jako je počítadlo kilometrů a rychloměr, mohou ukazovat nesprávné hodnoty.

Důležitá je včasná výměna mezi letními a zimními pneumatikami a správná údržba pneumatik, pokud provedete správný výběr pneumatik a poté je budete udržovat, budete mít při jízdě dobré a bezpečné pneumatiky a s pneumatikami premium vám vydrží také dlouho .

Další informace o tom, jak používat označení EU pro pneumatiky při nákupu nových pneumatik, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/