Při jízdě v létě zůstaňte v bezpečí

Je důležité, abyste žili v oblasti s velmi horkým počasím, a než vyjdete na silnici, udělejte nějaká opatření. Vždy je důležité začít s chladným autem, ujistit se, že jsou doplněny všechny kapaliny, udržovat hydrataci, a pravděpodobně nejdůležitější je zajistit, aby vaše vozidlo bylo vybaveno vysoce kvalitními prémiovými pneumatikami s odpovídajícím tlakem vzduchu.

Je velmi důležité udržovat správné huštění pneumatik, protože poškozené podhuštěné pneumatiky jsou vystaveny riziku prasknutí, zejména v teplejším počasí. Je také důležité mít dostatek dezénu na pneumatikách, minimálně 4 mm, aby byla zajištěna řádná ochrana před aquaplaningem. Aquaplaning je ztráta přilnavosti k pneumatikám. Odborníci tvrdí, že zastavení pneumatik s poloviční hloubkou dezénu může trvat o tři až šest stop déle. Správně nahuštěné vysoce kvalitní pneumatiky jsou velmi důležité pro ochranu před aquaplaningem, což může být problém letních dešťů a vlastně důvod většiny letních nehod. Kromě kvalitních pneumatik existuje ještě několik dalších věcí, které lze udělat, abyste zůstali v bezpečí při jízdě v horkém letním počasí.

V oblasti pneumatik došlo k mnoha pokrokům, které mohou pomoci chránit před aquaplaningem, takže výběr dobré pneumatiky je nejdůležitějším bezpečnostním doplňkem, který můžete svému vozu zajistit, aby byl v bezpečí i v těch největších vedrech. Používání nových letních pneumatik, které do dezénu začlenily nejnovější inovace, vám pomůže zůstat v bezpečí. Budou mnohem lepší při manipulaci a prevenci aquaplaningu. Pneumatiku EU byste měli použít ke kontrole přilnavosti pneumatik za mokra, abyste zjistili, jak rychle můžete vůz zastavit, když jedete za mokra.

Pneumatiky jako Nokian Wetproof, což jsou nové letní pneumatiky, mají leštěné boční a vnitřní drážky, které jim umožňují ukládat více vody mezi pneumatikou a vozovkou tím, že zrychlují tok z hlavních drážek. Tato pneumatika má také novou směs, která zpevňuje a zpevňuje dezén a umožňuje vynikající přilnavost za mokra od jara do podzimu.

To je zvláště důležité v horkých letních měsících, protože statistiky ukazují, že v srpnu je více smrtelných nehod než kdykoli jindy v roce. To je možné díky vyšší hustotě lidí na cestách, zejména s rodinnými prázdninami v létě. Dalším důvodem jsou neočekávané dešťové přeháňky zvyšující riziko aquaplaningu, což je, jak již bylo zmíněno, číslo způsobující nehody v létě.

Jak se blíží zima, je důležité včas přezout na zimní pneumatiky. Tím zajistíte, že můžete pokračovat v bezpečné jízdě. Jelikož není bezpečné jezdit s letními pneumatikami v zimních podmínkách, doporučujeme, abyste se už na podzim změnili, když teplota začne klesat na 7 ° C, protože když zimní pneumatiky začnou překonávat letní pneumatiky.

Další informace o letních pneumatikách pro bezpečnou letní jízdu najdete na https://www.nokiantyres.cz/