Kupte si pneumatiky, které jsou šetrné k životnímu prostředí

Kupující elektrických a hybridních vozidel mají tendenci hledat kombinaci příjemných a ekologicky odpovědných jízdních zážitků. Při výběru pneumatik pro automobily s hybridním nebo elektrickým pohonem je třeba vzít v úvahu, čím se liší od tradičních automobilů. Elektromobily a hybridy používají akumulátory, díky nimž jsou těžší než běžné automobily na benzín. Zvláštní hmotnost zvyšuje potřebu vynikajícího úchopu, protože je stále důležitější umožnit správné brzdění. Celým důvodem pro řízení elektrického nebo hybridního automobilu je zároveň snížení ekologické stopy. Proto se NokianTyres stávají přední ekologickou volbou, protože mají nízký valivý odpor a jsou schopny snížit množství energie použité pro každou cestu. Nokian Tyres nabízí řadu pneumatik s nízkým valivým odporem v nabídce pneumatik, které zahrnují vše od letních po zimní pneumatiky a celoroční pneumatiky pro malá i velká vozidla. Tím se prodlužuje vzdálenost, kterou může elektrický vůz urazit na každé nabití.

Snahou být nejlepší ve své třídě pro životní prostředí vedla společnost Nokian Tyres k prvnímu výrobci pneumatik, který získal environmentální certifikaci ISO 14001. Nejméně škodlivé jsou všechny použité suroviny. Byly také první společností vyrábějící pneumatiky, která eliminovala škodlivé oleje ve směsích pneumatik. Při výrobě pneumatik používají pouze čištěné oleje a vylučují toxické a karcinogenní chemikálie. Nokian Tyres si stanovil přísné vědecky podložené cíle ke snížení emisí skleníkových plynů; jsou v souladu s vědeckými poznatky o klimatu. Nokian Tyres se podařilo snížit spotřebu energie na výrobu pneumatik o 2,5% na produkční tunu. Při výběru pneumatik od Nokian Tyres vybíráte pneumatiky, které jsou dobré jak pro vás, tak pro životní prostředí.

Existují také změny založené na řidičích, které mohou pozitivně ovlivnit naši planetu. Jednoduché věci, jako je správné nahuštění pneumatik. Důvodem je to, že správně nahuštěné pneumatiky snižují valivý odpor, protože palivo v automobilech se používá k poskytování energie k pohonu pneumatik po silnici, což se také označuje jako valivý odpor. Pokud snížíte valivý odpor, vůz bude úspornější a emise oxidu uhličitého se sníží. Od roku 2013 Nokian neúnavně pracuje na snižování valivého odporu svých pneumatik. Dosáhli významného snížení v průměru o 8 procent, což vedlo ke snížení emisí oxidu uhličitého o 128 milionů kg.

Pokud jste ohleduplní k životnímu prostředí, měli byste při příštím výběru pneumatik učinit z nízkého valivého odporu vysokou prioritu. Musíte mít na paměti důležitost správně nahuštěných pneumatik. Je také důležité kupovat pneumatiky od společnosti, která je ohleduplná k životnímu prostředí. I když se během jeho používání generuje osmdesát pět procent uhlíkové stopy pneumatiky, dalších 15% pochází z toho, jak jsou získávány a vyráběny. Je důležité pokusit se to zmenšit ze všech možných úhlů a snažit se vždy myslet ekologicky.

Další informace o řízení v oblasti životního prostředí naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/