Kdy byste se měli rozhodnout pro své SUV použít celoroční pneumatiky?

zimní pneumatiky.

To by měla být docela jednoduchá otázka, na kterou je třeba odpovědět, protože záleží hlavně na tom, kde žijete a jaké jsou zde povětrnostní podmínky. Stejně jako všechna ostatní vozidla vyžadují SUV v zimních podmínkách zimní pneumatiky. Zimní podmínky nejsou jen tehdy, když máte na zemi sníh a led, ale začínají to už při poklesu teplot pod nula stupňů Celsia. V této fázi budou letní pneumatiky tvrdé a nebudou schopné přizpůsobit se povrchu, po kterém jedete. Tímto způsobem může guma zůstat měkká a bude vtlačována do dutin povrchu, což vytváří velké tření, tj. Přilnavost; když to ztratíte, protože jsou tvrdé pneumatiky, budete mít mnohem menší bezpečnost. Kromě toho letní pneumatiky nemají správný design běhounu, který by zajišťoval dostatečné tření, a proto jste v zimních podmínkách s letními pneumatikami výrazně snížili přilnavost a trakci.

Proto byste se měli v zimních podmínkách vyhnout jízdě s letními pneumatikami. Když pak čelíte ledu a sněhu, máte velmi malou šanci vyhnout se nehodám s pneumatikami, které jsou velmi tvrdé a nemají žádné vlastnosti zimních pneumatik. Pokud jedete za sněhu, můžete si mezi jednotlivými obdobími vyměnit pneumatiky. Děje se tak tím, že máte sadu letních pneumatik a sadu zimních pneumatik, které mezi sebou střídáte podle změn sezóny. Získáte tak nejlepší bezpečnost a výkon po celý rok, přinejmenším pokud provedete změny včas.

Existuje také možnost vybrat si celoroční pneumatiky se zimním schválením, které můžete používat po celý rok. Zimní pneumatiky jsou lepší na sněhu a ledu, ale celoroční pneumatiky jsou v těchto podmínkách docela dobré. Pokud jste v průběhu roku čelili zimním podmínkám, měli byste se vyhnout používání letních pneumatik po celý rok. Tyto pneumatiky jsou ideální pro oblasti s velmi nepředvídatelnými povětrnostními podmínkami, kde nebudete mít dlouhou, drsnou zimu, ale spíše příležitostné zimní počasí přicházející během sezóny. Poskytuje vám dobrou bezpečnost, protože celoroční pneumatiky jsou bezpečné pro jízdu i v zimních podmínkách na sněhu i ledu. Jsou také navrženy tak, aby zabránily slusplaningu, když máte v zimě mokré podmínky.

Volba závisí na tom, kolik a drsných zimních podmínek máte v průměru obvykle tam, kde žijete. Pokud jsou extrémní zimy, pak se obraťte na zimní pneumatiky; pokud jsou docela mírné a chcete být schopni řídit bez ohledu na předpověď počasí, pak se obraťte na celoroční pneumatiky pro vaše auto nebo SUV celoroční pneumatiky pro vaše SUV. Můžete se vyhnout nutnosti výměny pneumatik a předpovídat, kdy provést výměnu, abyste neskončili s letními pneumatikami, když se zimní počasí vrátí o několik dní na jaře.

Další informace o celoročních pneumatikách naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/