Je čas nechat vyměnit pneumatiky a nechat letní pneumatiky za sebou

Vzhledem k tomu, že léto bylo v celé Evropě dobré a cestovní omezení se uvolňovala, je nyní čas nechat letní pneumatiky za sebou. Doufejme, že poskytli vašemu vozidlu během roku skvělé zážitky. Letní pneumatiky jsou skvělé pro jízdu na suchých letních silnicích. Jsou také navrženy tak, aby zvládly jakýkoli letní déšť, který může během léta přijít, ale nejsou navrženy tak, aby zvládly sníh, led a rozbředlý sníh. Rozbředlý sníh ve srovnání s deštěm potřebuje širší drážky v běhounu, aby se mohl rozbředlý sníh pohybovat pryč od povrchu a udržovat kontakt s povrchem vozovky.

Existuje více rozdílů v designu, než je schopnost odstranit rozbředlý sníh z povrchu. V produktovém designu zimních pneumatik je zahrnuta schopnost zůstat měkké během chladných zimních podmínek. Existuje velký rozdíl v pryžové směsi, která zajišťuje, že pneumatiky zůstanou měkké a poddajné během zimních teplot. Pokud pneumatiky nejsou měkké a poddajné povrchu rad, nebudou mít žádnou trakci. S poklesem teplot ztratí přilnavost a přejdou z měkkých na tvrdé. To je změna, která může nastat velmi rychle, když teploty klesají.

Děsivé na tom je, že si změny možná nevšimnete a vaše pneumatiky se náhle změní z velmi dobrých letních pneumatik na velmi špatné pneumatiky pro zimní podmínky. S klesajícími teplotami se vaše pneumatiky změnily z dobrých na špatné, a to vše kvůli poklesu teploty a tím i změně vlastností pneumatiky. Je důležité přezout letní pneumatiky za zimní dříve, než budete čelit měnícím se podmínkám. Výměna pneumatik je rychlá a lze ji provést v dostatečném předstihu, než očekáváte pokles teploty.

Zimní pneumatiky nejsou navrženy pouze tak, aby byly měkké; jsou navrženy s hlavním cílem, aby dobře fungovaly na ledu, sněhu a rozbředlém sněhu. Všechny tyto náročné podmínky lze snadno zvládnout, pokud máte správné pneumatiky. Pneumatika s hroty vám poskytne vynikající přilnavost na sněhu a ledu, stejně jako na sněhu. Pneumatiky bez hrotů budou mít dobrou přilnavost na sněhu a ledu, ale ne tak dobré jako varianta s hroty. Na sníh budou minimálně stejně dobré. Takže přezujte hned a nechte své letní pneumatiky za sebou.

Zimní pneumatiky vás udrží v bezpečí při jízdě v zimních podmínkách, ale pro bezpečnou jízdu musíte mít pneumatiky na voze namontované ještě před příchodem sněhu. Často se stává, že lidé čekají příliš dlouho a nakonec udělají změnu příliš pozdě, když už nastalo zimní počasí. Protože je nebezpečné a na některých místech nezákonné jezdit s letními pneumatikami v zimních podmínkách, musíte se ujistit, že výměnu zahájíte dříve. Nejlepší je přezout, jakmile teploty začnou klesat pod 7 Celsia, protože pod to zimní pneumatiky překonávají letní pneumatiky.

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/

https://www.sharepresentation.com/clementmartinSE/je-cas-nechat-vymenit-pneumatiky-letni